Dawaj z nami na rower!

Czas zdradzić co stowarzyszenie YOLOBIKE przygotowało dla rowerowej społeczności w Zielonej Górze i w Lubuskiem. W sezonie 2023 znów będzie się działo! Już teraz zapraszamy Was na cykliczne Yolorajdy, a dziewczyny na specjalne treningi na szosie. Będzie Ultra Yoloride i Yoloride Lubuskie oraz nie zabraknie emocji związanych ze startami drużyny MTB.

Nasz Yolobike

Rozpoczynamy kolejny rok naszej działalności. Od października 2020 roku, a wcześniej pod szyldem Damskiego Bloga Rowerowego YOLOBIKE, udało nam się zorganizować kilkadziesiąt wydarzeń kolarskich takich jak m.in. cykliczne ustawki Yoloride, Yoloride w Lubuskiem, ustawki kolarskie dedykowane tylko dla kobiet i festiwale kolarskie Rapha Women’s 100, Ultra Yoloride na dystansie 200 km, okolicznościowe jazdy z okazji 11 listopada, 1 maja, challenge kolarski dla Kasi Konwy i Rity Malinkiewicz, imprezy integracyjne, uroczyste podsumowania sezonu, dedykowane stroje kolarskie i gadżety z logo YOLOBIKE.

Kołem napędowym YOLOBIKE jest drużyna MTB. Ta niesamowita ekipa zawodników i zawodniczek reprezentuje nasze różowe barwy na zawodach krajowych i regionalnych i odnosi sukcesy. W ostatnim czasie, dzięki Dawidowi Romanowskiemu, jesteśmy widoczni także podczas zawodów w kolarstwie przełajowym.

Oczywiście nie byłoby tego bez naszych wspaniałych członków, na których zawsze możemy liczyć. Jest już nas prawie 80! Nieoceniona jest też rola naszych Partnerów. To nasi przyjaciele, dobre dusze, którzy utożsamiają się z ideą Yolobike i wspierają nas jak tylko mogą. I za to WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!

Jedziemy dalej

Nie spoczywamy na laurach i jedziemy dalej. Robimy swoje i nie patrzymy na hejterów, bo dużo pracy przed nami. Już nie możemy się doczekać, aż ruszy sezon i znów się spotkamy.

Co szykujemy w tym sezonie? Będzie to, co tygryski lubią najbardziej, czyli cykliczne ustawki kolarskie:

  • Yoloride Girls – tylko dla kobiet
  • Yoloride Środa – Klasyk zielonogórski
  • Yoloride Niedziela – Kolarstwo dla każdego
  • Yoloride Intro – początkujący
  • Yoloride Lubuskie – Sulechów (3 maja), Zielona Góra (11 czerwca), Nowa Sól (25 czerwca), Świebodzin, Krosno Odrzańskie (8 października).

Na chwilę obecną nie zmienia się trasa “Klasyka zielonogórskiego” (od maja), ale z uwagi na nową drogę w kierunku mostu w Milsku, być może trasa zostanie nieco zmodyfikowana. Wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Na Yoloride Intro (1 kwietnia, 1 lipca) zaprosimy osoby, które planują rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem i jazdą w grupie. Już teraz zapraszamy szczególnie panie, ale też młode osoby, które będą chciały poznać podstawy kolarstwa i lokalne, rowerowe trasy.

Yoloride Lubuskie już na stałe wpisało się w nasz kalendarz. Trasę w Sulechowie, jak co roku, przygotuje Grzegorz Majchrzak i jego grupa rowerowa, trasę w Nowej Soli ma już w głowie Jarosław Sieledczyk, a w Krośnie Odrzańskim trasę i ognisko na zakończenie sezonu ogarnie grupa K.O.Team MTB Krosno Odrzańskie i Paweł Kraus. W tym roku mamy nowy kierunek – Świebodzin. To wszystko dzięki nawiązaniu kontaktu ze stowarzyszeniem “Aktywni Chociule”, którzy mają swoją grupę rowerową. Na pewno zatrzymamy się tam na kawkę i ciasto. Zielonogórską edycję Yoloride Lubuskie połączymy z Ultra Yoloride na 200 km.

Emocje z drużyną MTB

Ten sezon zapowiada się ciekawie dla drużyny Yolobike Marba Team. Trochę mniejszy skład, ale wola walki i siła charakterów niezmiennie ogromna.

Pierwsze zawody już 19 marca w Skwierzynie, gdzie ruszy Zachodnia Liga MTB. Naszych zawodników będzie można zobaczyć także w cyklu Grand Prix Kaczmarek MTB, a także na etapówce Bike Adventure w Szklarskiej Porębie (29.06. – 02.07.). Mamy też sporą reprezentację rowerową na ultramaratonie Nowe Granice, który odbędzie się 25 marca w Zielonej Górze. 103 km do pokonania! Na pewno będzie też wiele innych starów, takich jak m.in. Bike Maratony, Piekło Przytoku, Łężyckie Wertepy czy inne. Zimą znów ruszy sezon przełajowy z udziałem II wicemistrza Polski Dawida Romanowskiego.

Na zaproszenie Przemysława Błocha z Apartamenty Polanica Residence nasza drużyna MTB znów uda się na zgrupowanie do Polanicy Zdroju. W dniach 11-14 maja będą szlifować formę na górskich singlach. Podobnie jak rok temu, również i tym razem naszych zawodników czekają cztery dni ciężkiej pracy i kilka tysięcy przewyższeń. 

Dziewczyny rządzą

Panie już szlifują formę na nowy sezon. Do 7 marca potrwają nasze wtorkowe ustawki na trenażerach i Zwifcie. Na zakończenie w planach podjazd Alpe Du Zwift o średnim nachyleniu 8,5%. Chyba damy radę… Forma musi być, bo w tym sezonie szykuje się ekipa m.in. na Tour de Pologne (30 lipca). Poza tym również panie wybierają się na zgrupowanie do Polanicy Zdroju (1-4 czerwca). W tym roku opuszczamy Przesiekę i Karkonosze, bo będziemy odkrywać nowe trasy. W planach epickie podjazdy po 18%.

Od 9 maja ruszamy z ustawkami kolarskimi tylko dla kobiet, natomiast pod koniec wakacji planujemy zorganizować challenge na 100 km czyli Zielonogórski Festiwal Kolarski tylko dla kobiet, na wzór Rapha Women’s 100.

Kolarstwo dla każdego

Ten rok będzie wyjątkowy. We wrześniu (22 września) planujemy zorganizować spotkanie integracyjne dla członków naszego stowarzyszenia, podczas którego wybierzemy władze na kolejne 3 lata. Kadencja obecnych władz kończy się 1 października, więc do tego czasu spodziewajcie się zaproszeń.

Poza tym stowarzyszenie Yolobike zaangażuje się w inne wydarzenia, takie jak Maraton Indoor Cycling z okazji WOŚP (29 stycznia) czy spotkanie edukacyjne dla zielonogórskich siedmiolatków. Przygotowujemy się także do dużego projektu dla rowerowej Zielonej Góry, ale o szczegółach poinformujemy w późniejszym czasie.

Czy to dużo? Czy to mało? Oceńcie sami.

Może nie jesteśmy najszybsi, może nie jesteśmy najbogatsi, możne nie jesteśmy najmłodsi i najpiękniejsi, ale na pewno jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie kolarstwa. Dlatego dawaj z nami na rower!

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *