Rusza Yoloride z dystansem

Już za chwileczkę, już za momencik ruszamy z tradycyjnymi ustawkami kolarskimi w Zielonej Górze. W najbliższym czasie będziemy jeździć pod wdzięczną nazwą “YOLORIDE z dystansem”. Dlaczego? Przeczytaj dalej! Pierwszą w tym roku jazdę zaplanowano na niedzielę, 28 marca br.

Yoloride z dystansem

Jeździć czy nie jeździć? Oto jest pytanie! Kolejne lockdowny, obostrzenia, konieczność pozostania w domu w celu uniknięcia zarażenia koronawirusem, niestety nie sprzyjają wszelkiej, wspólnej aktywności. Dlatego znów przyszło nam bić się z myślami i podejmować trudne decyzje.

Czy to tylko złudzenie, że dalej kręcimy się w kółko z Covidem i wróciliśmy do punktu wyjścia? Aktualna sytuacja przypomina w dużej mierze tę sprzed roku, ale tym razem zapadła decyzja, że będziemy wspólnie jeździć i to pod dość wieloznacznym hasłem: “YOLORIDE z dystansem”.

Zakładając, że każdy ma swój rozum i postępuje zgodnie ze swoim sumieniem, będziemy organizować wspólną jazdę w każdą niedzielę, o godz. 11.00 z Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze lub spod hali CRS, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Sponsorem wiosennej jazdy jest słowo: DYSTANS i jego różne znaczenia. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników o dystans:
– społeczny czyli zachowanie odległości między sobą podczas zbiórki;

– dystans do covidowej sytuacji i jazdy na rowerze w czasie epidemii;
– dystans do siebie i oceniania innych, gdyż każdy jest dorosły i decyduje za siebie.

W planach są też fajne dystanse, od 50 do 100 km. Wyjątkowo, przez najbliższy czas, zachowamy dystans i zrezygnujemy ze wspólnych zdjęć grupowych.

Plan na marzec-kwiecień br.:

  • 28.03.2021 r. (niedziela, 11.00) – start sezonu, Yoloride z dystansem#1, Ogród Botaniczny.
  • 10.04.2021 r. (lub 17.04.2021 r., sobota, 11.00) – start sezonu, Yolobike Sinersio Girls & More Cycling, Ogród Botaniczny.
  • 11.04.2021 r. (niedziela, 11.00) – Yoloride z dystansem#2, Ogród Botaniczny.
  • 18.04.2021 r. (niedziela, 11.00) – Yoloride z dystansem#3, hala CRS.
  • 25.04.2021 r. (niedziela, 11.00) – Yoloride z dystansem#4, urodziny bloga, Ogród Botaniczny.

Nie namawiamy, ale jesteśmy przekonani, że wspólna jazda na rowerze, każdy sport amatorski i regularna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, zminimalizują stres spowodowany pandemią Covid-19, dotlenią nasz mózg, komórki ciała i poprawią wydolność organizmu, również wśród ozdrowieńców.

Jedziemy zgodnie z REGULAMINEM: https://yolobike.pl/ustawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *