Rowerowy Dzień Kobiet

Kobiety na rowery! Pod takim hasłem odbył się “Rowerowy Dzień Kobiet”. W niedzielę, 7 marca br. zielonogórskie rowerzystki spotkały się na wspólnej ustawce i przejechały blisko 45 km po znanych i lubianych trasach w okolicach Zielonej Góry.

Wspólne świętowanie

Co roku czekamy na wyjątkowy Dzień Kobiet, a najlepiej gdy będzie spędzony na rowerze. Dlatego w niedzielę, 7 marca br. dwanaście zielonogórzanek pokonało ok. 45-kilometrową trasę po ścieżkach rowerowych, wałach przeciwpowodziowych wzdłuż Odry, po szutrach i lasach. Trasa tutaj: https://www.strava.com/routes/2802109349641152498. Całość zajęła nam nieco ponad dwie godziny jazdy.

Były rozmowy, uśmiechy, wzajemne wsparcie i wymiana rowerowych doświadczeń. Na zakończenie zaplanowano słodki poczęstunek w postaci okolicznościowego tortu. Dla wszystkich pań, które dojechały do końca trasy wręczone zostały drobne upominki od PARTNERÓW wydarzenia.

Projekt pn. “Rowerowy Dzień Kobiet” organizowany przez Stowarzyszenie Amatorów Kolarstwa YOLOBIKE odbył się dzięki wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest największą polską spółką działającą na krajowym rynku poszukiwania i wydobycia gazu ziemnego i ropy. Oddział w Zielonej Górze jest jednym z dwóch oddziałów wydobywczych w PGNiG SA. Działalność rozpoczął w 1968 roku jako Przedsiębiorstwo Poszukiwań Naftowych. Obecnie produkcja zielonogórskiego Oddziału zaspokaja ponad 20% krajowego zapotrzebowania na gaz ziemny. PGNiG wsparło organizację tego wydarzenia oraz produkcję jednolitych strojów kolarskich dla grupy rowerzystek z Zielonej Góry.

W sezonie 2021 będziemy jeździć pod nazwą YOLOBIKE SINERSIO GIRLS. Nasza grupa może także liczyć na firmę SINERSIO – centrum technologii w branży IT oraz FASTER BIKE – sklep i wypożyczalnię super e-bikes.

 

Wydarzenie wsparła również zielonogórska firma MAK Produkt Polska oferująca elementy ochrony rowerów oraz sklep rowerowy Stylówa PRO.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *