Skorzystaj ze szkoleń dla kolarzy

Nie samym treningiem kolarz żyje, dlatego sezon zimowy warto poświęcić na zdobywanie wiedzy. Poznańska firma projektów sportowych FTI, która zainteresowała się środowiskiem kolarskim w Zielonej Górze i blogiem yolobike.pl, organizuje cykl szkoleń dla kolarzy.

Zacznij od wiedzy!

Treningi treningami, ale wiedza to podstawa. Ponieważ jestem osobą, która uwielbia się uczyć, zdobywać kolejne doświadczenia i poznawać nowych ludzi to z przyjemnością wezmę udział w szkoleniach proponowanych przez trenerów FTI Cycling (Find Training Inspiration). Dlaczego?

Bo cały czas uważam się za kolarskiego laika. I tak już pewnie zostanie, bo zabraknie mi czasu i życia na zdobycie całej kolarskiej wiedzy. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby podszkolić się i zrozumieć np. dlaczego nasze ciało zachowuje się tak na rowerze, co ma wpływ na naszą wydajność i polepszenie treningu rowerowego, albo … jak wymienić dętkę.

Z niecierpliwością czekam też na szkolenie Event Instruktor, w którym – jako ambasador FTI Cycling – będę uczestniczyć w Poznaniu już wiosną tego roku. To szkolenie dla każdego, kto pełni rolę lidera grupy, organizuje spotkania, wydarzenia rowerowe, a tym bardziej ustawki kolarskie. Nie mam wątpliwości, że zdobyta wiedza pozwoli mi bardziej efektywniej i efektowniej działać na tym polu.

szkolenie dla kolarzy
Fot. www.facebook.com/pg/FTICycling

Szkolenia prowadzą głównie bracia Artur Kozal i Radosław Kozal.

Artur to założyciel FTI Cycling, kolarz z ponad 20-letnim doświadczeniem, który jest absolwentem AWF w Poznaniu. Radosław z kolei jest certyfikowanym trenerem personalnym IFAA, a także doświadczonym zawodnikiem MTB oraz instruktorem i trenerem indoor cycling z kilkuletnim doświadczeniem. Wraz z żoną Julią Kozal poprowadził niedawno część instruktorską na Lubuskim Orkiestrowym Maratonie Indoor Cycling w Zielonej Górze.

Szkolenia indoor cycling
Fot. www.facebook.com/radek.kozal

Zaplanuj weekend

Szkolenia w Zielonej Górze przeznaczone są dla wszystkich kolarzy, w tym zawodników oraz dla pasjonatów indoor cycling. Zaplanowano je na weekend, 16-17 lutego br.

Pierwsze szkolenie potrwa trzy godziny i poświęcone będzie fizjologi  w ujęciu wysiłku fizycznego (poziom 1). Co to oznacza? Że dowiemy się m.in. jakie procesy zachodzą w naszym ciele podczas jazdy na rowerze oraz w jaki sposób je monitorować? Poznamy też jak kształtować strefy treningowe.

ZAKRES SZKOLENIA:
✓ podstawowy poziom wiedzy z zakresu kondycji fizycznej
✓ metody pomiaru intensywności wysiłku (%HR max, %HR PPA, VO2max)
✓ procesy odpowiedzialne za produkcję energii w trakcie wysiłku
✓ różnice w nomenklaturze wynikające z języka polskiego
✓ rodzaje treningów i cechy treningowe.

KOSZT SZKOLENIA: 169 zł
CZAS TRWANIA: 3 godz. (9.00 – 12.00)
PROWADZĄCY: Radosław Kozal – Master Instructor FTI Cycling, trener kolarstwa FTI Sport
CERTYFIKAT ONLINE. Wersja drukowana + 49 zł
Zgłoszenia i opłata zaliczki do 9.02.2019 r. Po tym terminie koszt + 49 zł.
Pytania i zapisy: szkolenia.rowerowe@fti.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/events/274375366587004/

szkolenie dla kolarzy
Fot. www.facebook.com/pg/FTICycling

Jeszcze tego samego dnia, czyli w sobotę 16 lutego br., zaplanowane zostało szkolenie z serwisu roweru (poziom 1). Wiem, że co niektórzy mogą machnąć na to ręką, ale ja właśnie na to szkolenie szczególnie zapraszam. Dlaczego? Bo jak pęknie przysłowiowa “guma” (m.in. na naszych ustawkach kolarskich), to dętkę wymieniają trzy-cztery osoby, bo nie każdy potrafi.

Zachęcam do udziału szczególnie dziewczyny. Najwyższa pora abyśmy same poradziły sobie z dętkami, zerwanymi łańcuchami, wyregulowaniem hamulców i podstawowym czyszczeniem roweru. Przecież wcale nie musimy dzwonić do przyjaciela! Niech ktoś w końcu pokaże nam jak to porządnie robić.

ZAKRES SZKOLENIA:
Diagnostyka, pielęgnacja oraz podstawowe czynności serwisowe – rower mtb i szosowy:
✓ codzienna i okresowa kontrola stanu roweru
✓ czyszczenie i smarowanie napędu
✓ regulacja napędu, hamulców
✓ wymiana komponentów
✓ regulacja amortyzatora
✓ podstawy teoretyczne oraz praktyczne casestudy.

KOSZT SZKOLENIA: 249 zł
CZAS TRWANIA: 5 godz. (13.00 – 18.00)
PROWADZĄCY: Artur Adamczak – certyfikowany mechanik rowerowy
CERTYFIKAT ONLINE. Wersja drukowana + 49 zł
Zgłoszenia i opłata zaliczki do 9.02.2019 r. Po tym terminie koszt + 49 zł.
Pytania i zapisy: szkolenia.rowerowe@fti.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/events/334622100718344/

serwis rowerowy
Fot. www.facebook.com/pg/FTICycling

Jeśli dalej będziecie głodni wiedzy i nie będziecie mieć planów na niedzielne popołudnie, to warto wybrać się na warsztaty z zakresu anatomii w ujęciu jazdy na rowerze. Dlaczego akurat ta wiedza jest dla nas taka istotna? Bo nie zawsze mamy świadomość tego, co dzieje się w naszym ciele podczas wysiłku fizycznego i jazdy na rowerze. Jak reagują wtedy nasze kości, stawy i mięśnie? Wydaje nam się, że coś wiemy na ten temat, ale czy na pewno?

ZAKRES SZKOLENIA:
✓ podstawy anatomii: kości, stawy, mięśnie
✓ biomechanika w ujęciu pracy na rowerze
✓ fazy nacisku w trakcie pedałowania
✓ efektywne ustawienie roweru – teoria i praktyka
✓ ustawienie bloków a bóle kolan
✓ stretching, masaż powięzi, metody kompensacji osłabionych mięśni.

KOSZT SZKOLENIA: 249 zł
CZAS TRWANIA: 5 godz. (13.00 – 18.00)
PROWADZĄCY: Radosław Kozal, Maciej Bocheński – szkoleniowcy FTI Cycling i trenerzy kolarstwa/triathlonu FTI Sport
CERTYFIKAT ONLINE. Wersja drukowana + 49 zł
Zgłoszenia i opłata zaliczki do 9.02.2019 r. Po tym terminie koszt + 49 zł.
Pytania i zapisy: szkolenia.rowerowe@fti.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/events/332485650677343/

szkolenia dla kolarzy
Fot. www.facebook.com/pg/FTICycling

Face to face

Zachęcam Was do udziału w conajmniej jednym takim szkoleniu, choć zdaję sobie sprawę, że to kosztuje i wymaga poświęcenia czasu. Jednak jestem przekonana, że wiedza przekazana bezpośrednio przez specjalistów, gdy mamy z nimi kontakt “face to face” i możemy zadać im pytania i poprosić o rozwinięcie interesujących nas kwestii, jest wręcz nieoceniona.

Wiem, że w dobie internetu, mediów społecznościowych, specjalistycznych forów, blogów, czy videoblogów z dużą łatwością możemy dotrzeć do specjalistycznej wiedzy i to zupełnie za darmo. Jednak nic nie zastąpi wiedzy przekazanej bezpośrednio przez wykwalifikowanego trenera, który latami, ciężką pracą i poświęceniem dochodził do swojego poziomu.

FTI Cycling Poznań
Fot. www.facebook.com/pg/FTICycling

Być może uda Wam się nawiązać współpracę z trenerami FTI Cycling i poszerzać swoje horyzonty. Bo każde, nawet najdrobniejsze nowe doświadczenie, które poprawi coś w Waszym życiu, przyczyni się do Waszego rozwoju oraz udoskonalenia swoich umiejętności.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *