Yolobike Girls na starcie!

Bo siła jest kobietą! Projekt Stowarzyszenia Bike&Run Promotion oraz bloga yolobike.pl zachęcający kobiety do jazdy na rowerze, został doceniony przez Zarząd Województwa Lubuskiego. Dzięki dofinansowaniu, kilka naszych pań otrzyma nowe stroje, w których wystartuje w zawodach rowerowych.

Lubuska siła kobiet!

Kobiety na rowery! Promocja Województwa Lubuskiego poprzez wydarzenia rowerowe popularyzujące damskie kolarstwo z udziałem drużyny Yolobike Girls – to tytuł projektu, który otrzymał wsparcie z budżetu województwa lubuskiego. Choć nie udało się wywalczyć całego zakładanego dofinansowania, to kilka pań zaprezentuje się w zawodach rowerowych w stroju opatrzonym logo “LUBUSKIE WARTE ZACHODU”.

 

 

 

Wspólnie z prezes Stowarzyszenia Bike&Run Promotion – Joanną Balawajder wpadłyśmy na pomysł, aby zrobić coś dla naszych dziewczyn. Dlatego wymyśliłyśmy projekt, którego głównym celem będzie promocja województwa lubuskiego poprzez wydarzenia rowerowe popularyzujące damskie kolarstwo z udziałem drużyny Yolobike Girls w zawodach organizowanych na terenie województwa lubuskiego, w kraju i za granicą.

Do projektu zgłosiło się siedem pań, które w 2019 r. wezmą udział m.in. w zawodach Grand Prix Kaczmarek Electric MTB oraz w wydarzeniach rowerowych, które odbędą się na terenie trzech województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego.

Projekt zakłada głównie promocję kobiecego kolarstwa szosowego i górskiego, ale jest też skierowany do szerokiego grona odbiorców. Bo liczymy nie tylko na zwiększenie liczby kobiet jeżdżących na rowerach i biorących udział w amatorskich zawodach rowerowych, ale również na pozostałych Lubuszan. Chcemy zaktywizować starszych i młodszych poprzez zachęcanie ich do aktywności fizycznej i zaprezentowanie kobiet z pasją.

RoweLOVE Lubuskie!

Bo Lubuskie to raj dla rowerzystów! Liczne trasy rowerowe, sieć szlaków rowerowych, setki kilometrów dróg dla cyklistów i ciągle powstające nowe. Już sam objazd jezior i parków krajobrazowych może być niezwykłą przygodą na dwóch kółkach!

Osobiście polecam Park Mużakowski i Łuk Mużakowa, a także piękne trasy w Łagowie, Lubniewicach czy w Pszczewie. Mieszkając czy będąc przejazdem w Lubuskiem nie sposób nie zwiedzić rowerem Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego, zawitać w okolice Barlinka czy Gorzowa Wlkp., a także zawitać do ptasiego raju czyli Parku Narodowego “Ujście Warty”.

Więcej o atrakcyjnych miejscach do zwiedzania rowerem przeczytacie na stronie: http://atrakcjelubuskie.pl/pl/wycieczki/rowelove-lubuskie.html

Na kanwie rosnącej popularności kolarstwa, wzorem ubiegłego roku, ponownie w Lubuskiem zostanie zorganizowany wyścig kolarski z Gorzowa Wlkp. 15 czerwca br. z okazji Święta Województwa Lubuskiego, kolarze-amatorzy będą mogli pościgać się na dystansie nieco ponad 100 km! Tym razem meta wyścigu będzie usytuowana w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze.

Kobiety na rowery!

Choć w dalszym ciągu kobiety stanowią mniejszość jeśli chodzi o liczbę uczestników zawodów rowerowych (głównie szosowych) to wierzę, że wkrótce to się zmieni. Niech ta nasza (jeszcze) nieliczna grupa Yolobike Girls będzie początkiem czegoś większego i przykładem na to, że dzięki determinacji, siły woli i pasji można zmienić nie tylko siebie, ale i panujące stereotypy.

I to jest warte zachodu!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *