Lubuskie warte kolarstwa!

dnia

Zdecydowanie Lubuskie jest warte kolarstwa! To było wspaniałe połączenie sił i energii zielonogórskich grup kolarskich na wydarzeniu rowerowym w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze. Od majowego weekendu mamy też nowego Ambasadora Lubuskiego Kolarstwa. Adam Probosz – witamy na pokładzie!

Lubuska Majówka Kolarska

To była wyjątkowa majówka, bo na ponad 100 osób! W niedzielę, 30 kwietnia br. prawie 50 osób spotkało się pod halą CRS w Zielonej Górze na ustawce kolarskiej Yoloride, aby wspólnie w grupie dojechać do oddalonego o ok. 20 km Zaboru. Tam grupa Yolobike dołączyła do pozostałych ponad 50-ciu kolarzy z różnych lokalnych teamów.

Wszystkich zgromadzonych powitała gospodarz województwa lubuskiego czyli pani marszałek Elżbieta Anna Polak, Leszek Dutczak – Prezes LKS TRASA Zielona GÓRA, a także ultramaratończyk Henryk A. Huzar i gość specjalny Adam Probosz – znany komentator stacji Eurosport, dziennikarz, aktor, założyciel kanału na Youtube Tur De Tur.

Celem spotkania był wspólny start wszystkich grup kolarskich i objazd trasy wyścigu “Lubuskie Warte Zachodu” i Międzynarodowego Pucharu Polski, który odbędzie się 28 maja br. właśnie w Zaborze. Najlepsi kolarze-amatorzy pokonali dystans 31 km w niespełna 50 minut.

Nowy Ambasador Kolarstwa

Po przejeździe, w pięknym Lubuskim Centrum Winiarstwa, odbyło się spotkanie z Adamem Proboszem, a także radnym Województwa Lubuskiego Sebastianem Ciemnoczołowskim i prezesem klubu Trasa Zielona Góra Leszkiem Dutczakiem. Całość koordynowała i moderowała prezes stowarzyszenia Yolobike Katarzyna Fedro.

Spotkanie obfitowało w luźne rozmowy Adama Probosza o kolarstwie, pracy w telewizji, o życiu i doświadczeniach, o rodzinie i pasji zawodowej. Był też quiz dla pana Adama, a na zakończenie seria pytań i odpowiedzi z sali.

Możemy już oficjalnie powiedzieć, że Lubuskie ma nowego Ambasadora Kolarstwa.

Cieszymy się, że udało się skrzyknąć zielonogórskie (i nie tylko) grupy kolarskie, bo w jedności jest siła. Ważne abyśmy byli dla siebie życzliwi, wyrozumiali i kochali wszystkich. Zamiast szukać różnic i krytykować uznajmy, że wszyscy jesteśmy częścią czegoś większego.

Lubuskie warte kolarstwa!

 

Fot. www.lubuskie.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *