Po raz trzeci 200 kilometrów

Po raz trzeci z rzędu przejechaliśmy 200 kilometrów na Yoloride Lubuskie! I to w piątą rocznicę założenia Damskiego Bloga Rowerowego YOLOBIKE. Gratulacje dla wszystkich, którzy pokonali ten dystans i swoje słabości.

Blisko 60 uczestników wystartowało 11 czerwca 2023 roku spod hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze w ustawce kolarskiej “Ultra YOLORIDE Lubuskie – edycja Zielona Góra” na 200 kilometrów. To już trzecie tego typu wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Amatorów Kolarstwa Yolobike. Jak było tym razem?

Przygotowania

Do tej imprezy przygotowywaliśmy się … całą zimę. Niektórzy mocno trenowali i wylewali siódme poty na trenażerach rowerowych, żeby w połowie czerwca móc przejechać jednorazowo 200 kilometrów. Wszyscy dali radę!

Dzięki dotacji z Miasta Zielona Góra oraz Województwa Lubuskiego i pomocy zielonogórskiego hipermarketu Carrefour mogliśmy przygotować dla uczestników poczęstunek i napoje. Były batony, ciastka, energetyki, cola, soki i woda oraz nasze niezawodne Yolobuły, tym razem przygotowane przez dziewczyny z Yolobike Girls.

Ekipa w składzie: Teresa Błażewicz, Dorota Rudzińska, Urszula Lewandowska, Beata Janiszewska, Magdalena Skwaryło-Sikora, Bożena Reszczyńska i Katarzyna Fedro z przygotowaniem stu sztuk bułek wyrobiła się w dwie godziny. Co to była za współpraca i organizacja pracy! Teraz możemy zakładać koło gospodyń miejskich.

O transport Yolobułek oraz wsparcie techniczne zadbał ponownie Bartosz Lorenc z firmy Zakupy z dowozem, a samochód techniczny udostępnił nam nasz PARTNER firma SINERSIO.

Jazda

Zanim wystartowaliśmy na dystans 200 kilometrów, na zbiórce pod halą CRS czekał na nas Krzysztof Musiała z Foto Serwis, który wydziwiał cuda ze swoim dronem i aparatem fotograficznym. Dzięki temu każdy uczestnik załapał się na fotkę i będzie miał wspaniałą pamiątkę z tego wydarzenia.

Pogoda była prawie idealna! 25 stopni i słońce gwarantowało udaną jazdę. Do tego doszła fajna trasa, w znane i lubiane przez zielonogórskich kolarzy okolice Sławy, Głogowa i Nowej Soli.

Było dość płasko, ale to zabieg celowy. Idea była taka, aby każdy, ze średnim poziomem wytrenowania, mógł przejechać na rowerze dystans 200 kilometrów. Zobacz trasę: https://www.strava.com/routes/3095645268968274282

Z uwagi na dużą liczbę uczestników, grupa kolarzy została podzielona na podgrupy. Pierwsza z nich wystartowała punktualnie o godz. 8.30 i od razu narzuciła mocne tempo. Tak było przez całe 200 kilometrów, a średnia najlepszych na całej trasie to nieco ponad 33 km/h.

Pozostali też nieźle sobie poradzili. Średnia 29 km/h na 200 kilometrach to też jest wyczyn.

Wielkie uznania dla osób prowadzących grupy, szczególnie tę, którą eskortował samochód techniczny. Trzeba było niezłej mocy w nogach, aby pedałować na przodzie, bo momentami wiatr dawał się we znaki i brakowało chętnych do prowadzenia peletonu.

Warto też dodać, że jechała z nami grupa zaprzyjaźnionych triathlonistów, którzy potraktowali jazdę jako element przygotowania do zawodów Iron Man.

Na trasie czekały na nas trzy postoje, w tym dwa, gdzie serwowane były napoje i suchy prowiant. Ostatni postój pod wiatą turystyczną w Lubiatowie był zbawieniem dla już zmęczonego i przegrzanego organizmu. Uzupełnienie płynów i kalorii pozwoliło wszystkim szczęśliwie wrócić do Zielonej Góry.

Oczywiście, że były momenty kryzysowe. Bo chwilami tempo było za szybkie, bo jakiś kierowca zajechał nam drogę, bo już po 100 kilometrach bolały ręce i nogi, a głowa gotowała się od słońca. Ale przetrwaliśmy. Razem.

Zakończenie

11 czerwca zrobiliśmy kawał dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty. Taki tekst usłyszany na zakończenie. Jednak po minach oraz siłach i ochocie chęci do pozwania do zdjęć na mecie wydarzenia, można było stwierdzić, że nikt nie żałuje i czuje osobistą satysfakcje z tego jak spędził ten dzień.

“Ultra YOLORIDE Lubuskie – edycja Zielona Góra” na 200 kilometrów przeszedł do historii jako jedno z fajniejszych i ciekawszych wydarzeń w roku organizowanych przez stowarzyszenie Yolobike. Jest plan, aby za rok wydłużyć dystans.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków z budżetu Miasta Zielona Góra i Województwa Lubuskiego.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *