Yoloride w Nowej Soli z rekordową frekwencją

To była największa ustawka kolarska w Lubuskiem w 2023 roku! Nowosolska edycja Yoloride przyciągnęła tłumy – blisko 70-ciu kolarzy amatorów. Dopisała nie tylko frekwencja, ale też pogoda i trasa. Śmiało można uznać to za sukces!

Po Zielonej Górze i “Ultra Yoloride” na 200 km, przyszedł czas na oddaloną zaledwie o 30 km Nową Sól. 11 czerwca br., o godz. 11.00, na zbiórce pod “Parkiem Krasnala” pojawiło się około 70 amatorów kolarstwa z Nowej Soli, Zielonej Góry, Książa Śląskiego, Chociul, Przyborowa, Jarogniewic, Różanówki, Niedoradza, Modrzycy, a nawet gości z Wrocławia i Warszawy.

Sporo osób zdecydowało się przyjechać do Nowej Soli na rowerach, dlatego co niektórzy już na starcie mieli po 20-30 kilometrów w nogach.

Yoloride Lubuskie – Nowa Sól

Najpierw był jeden duży peleton, ale już w okolicach Miłakowa, na tamtejszych podjazdach, już co najmniej trzy grupy. Ktoś z przodu narzucił mocne tempo, a na górkach nie było “zmiłuj się”. Czekaliśmy na wszystkich, także nikt nie mógł czuć się zaniedbany.

Najlepsze i najbardziej malownicze były okolice Dalkowa i Bytomia Odrzańskiego. Kilka nowych fragmentów tras i widoków sprawiło, że trasa Yoloride Lubuskie – edycja Nowa Sól wszystkim się spodobała. Zobacz trasę: https://www.strava.com/routes/3101611347206048934

Najważniejsze, że mimo tak licznej grupy, która nie zdarza się na co dzień, było bardzo bezpiecznie podczas jazdy. Mieliśmy tylko jeden zerwany łańcuch i awarię koła.

Poza tym grupa spisała się na medal, w szczególności osoby, które wzięły na siebie ciężar prowadzenia peletonów. Bo wiatr znów wiał nam w twarz, głównie na odsłoniętych terenach, wśród pól i łąk.

Całość zajęła nam ok. trzech godzin jazdy, z jednym dłuższym postojem przy sklepie w Dalkowie, gdzie można było uzupełnić płyny i kalorie.

Wielkie PODZIĘKOWANIA kierujemy do wszystkich uczestników za tak liczne przybycie i odpowiedź na nasz apel. Szczególne podziękowania dla grup rowerowych: UKS Peleton Nowa Sól, Zapaleni Nowa Sól, Aktywni Chociule i oczywiście Yolobike i sympatycy.

Cieszy fakt, że na Yoloride Lubuskie przyjechało dużo osób z samej Nowej Soli i okolic. Bo właśnie o to chodzi, aby zachęcać miejscowych do jazdy na rowerze i do uczestniczenia w takich grupowych wydarzaniach kolarskich.

Dobrze, że mogliśmy się spotkać. Rozwijajcie swoją pasję i za rok znów pojedziemy razem!

“Yoloride Lubuskie – edycja Nowa Sól” wpisuje się w projekt realizowany dzięki wsparciu z Województwa Lubuskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *