Ultra Yoloride na 200 km

To było prawdziwe wyzwanie! Wspólnie z ok. 60 kolarzami z Zielonej Góry i okolic przejechaliśmy Ultra Yoloride na 200 km. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 12 czerwca br., spod hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze. Przy okazji zebraliśmy kilometry dla Zielonej Góry w ramach rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Co to było za ultra!

Po raz drugi sympatykom Yolobike i aktywnym członkom stowarzyszenia przyszło zmierzyć się z dystansem ponad 200 kilometrów po województwie lubuskim i nie tylko. Również i tym razem trasa częściowo prowadziła przez województwo wielkopolskie, przez Obrę i Świętno. Łącznie wyszło nam 206 km i ponad 700 m przewyższeń. Daliśmy radę!

Zgodnie z planem spotkaliśmy się w niedzielę, 12 czerwca br., o godz. 8.00 pod halą CRS w Zielonej Górze (ul. Sulechowska). Start odbył się pół godziny później, bo rozdawaliśmy jeszcze na drogę uczestnikom batoniki energetyczne od Carrefour Zielona Góra i pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia z drona dzięki Foto Serwis – Filmowanie i Fotografowanie ślubów, wesel, kamerzysta.

Jesteście ciekawi naszej trasy? Zobaczcie profil: https://www.strava.com/routes/2967898941257190742

Jazda w grupach

Na zbiórce pojawiło się ok. 60 osób, a kilku kolarzy dołączyło jeszcze na trasie naszego przejazdu. Pojechaliśmy w dwóch grupach i miarę trzymaliśmy się razem. Ważne, że większość uczestników dopasowała się podobnym poziomem wytrenowania. Pierwsza grupa, złożona z mocnych zawodników, wykręciła średnią 35 km/h na dystanse 200 km! Druga grupa też była szybka, bo na mecie avg. było 30 km/h.

Na szczęście zdarzyły się tylko dwie awarie na trasie, ale poradziliśmy sobie szybko i sprawnie z pomocą auta technicznego zapewnionego przez Citroen Wojciechowski Zielona Góra. Dzięki oznakowaniu pojazdu, który poruszał się za grupą kolarzy, można było czuć się bezpiecznie, a jadące z tyłu samochody zachowywały odpowiednią odległość od rowerzystów.

Atrakcje na postojach

Na takim dystansie trzeba było zaplanować kilka postojów. Była to chwila żeby na chwilę odetchnąć, porozciągać się, posilić się i pojechać dalej.Zadbaliśmy o napoje, ciastka, banany i Yolobuły. O obsługę na postojach zadbał Bartosz Lorenc z Zakupy z dowozem.

Dla wszystkich uczestników, którzy przejechali z nami większość trasy (ok. 150 km), przygotowaliśmy przepiękny upominek od SanderSon Pracownia Rękodzieła. Były to yolobajkowe breloczki, oczywiście z różowym akcentem.

Skarbonka dla Doroty

Impreza była bezpłatna, ale w ramach tego namawialiśmy uczestników na postojach do koleżeńskiej pomocy dla naszej zawodniczki Doroty Hoeft (Yolobike Marba MTB). Dorota niedawno uległa wypadkowi na treningu rowerowym i czeka ją długa droga do powrotu do zdrowia. Dorota przeszła operację miednicy, teraz przebywa w domu i poddaje się codziennej rehabilitacji z wykwalifikowany specjalistami.

Razem z Dorotą dziękujemy wszystkim uczestnikom Ultra Yoloride na 200 km za otwarte serca. Wasza pomoc dla naszej zawodniczki przeszła wszelkie oczekiwania. Uzbieraliśmy razem 1378 złotych i 5 groszy. Cała kwota trafi na rehabilitację Doroty i jej powrót do sprawności.

Nasi partnerzy

Ultra Yoloride na 200km wspierali nasi Partnerzy, którzy są z nami już od jakiegoś czasu i zawsze możemy na nich liczyć. Dodatkowo zadanie wpisało się w projekt dofinansowany z budżetu Miasta Zielona Góra oraz Województwa Lubuskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *