Yolobajki dla Zielonej Góry

Zielona Góra zajęła siódme miejsce w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W miesiącu czerwcu wykręciliśmy dla naszego miasta 434,5 tys. kilometrów w aplikacji Aktywne Miasta, z czego prawie 35 tys. 200 km  grupa YOLOBIKE. Gratulujemy zwycięzcom czyli Białej Podlaskiej.

Yolobajki dla Zielonej Góry

W tym roku Zielona Góra po raz pierwszy stanęła do rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Zachęceni sukcesem miasta Nowa Sól, która trzy razy pod rząd wygrała puchar, przyszedł czas na Zieloną Górę. Dlatego nasza yolobajkowa społeczność przyłączyła się do zabawy i kręciła kilometry w aplikacji Aktywne Miasta.

Trening wyszedł nam całkiem dobrze, bo byliśmy na pierwszym miejscu wśród grup, które jeżdżą dla Zielonej Góry. Za nami uplasowała się Grupa Ogólna, która zrzesza wszystkie osoby, które nie identyfikują się z żadną społecznością rowerową, a na trzecim miejscu byli Zapaleni Nowa Sól, którzy w swoich szeregach mają m.in. Waldemara Dubickiego, który w ubiegłym roku dla Nowej Sol przejechał w miesiąc 7 tys. 144 km!

 

Jazda z Yolobajkami

Rywalizacja rozpoczęła się 1 czerwca br.i trwała przez miesiąc. Dla Zielonej Góry kręciło łącznie 2️⃣ 9️⃣7️⃣4️⃣ rowerzystów, którzy łącznie przejechali 4️⃣3️⃣4️⃣ 5️⃣2️⃣0️⃣ kilometrów zdobywając 3️⃣ 0️⃣8️⃣8️⃣ punktów. Grupa YOLOBIKE, która liczyła 64 osoby przejechała 35 tys. 191,42 kilometrów i zajęła trzecie miejsce wśród grup zielonogórskich.

Zwycięskie grupy:
1️⃣ Grupa Ogólna – 56 261,32 km.
2️⃣ Karton-Pak Team dla Zielonej Góry – 44 106,31 km.
3️⃣ YOLOBIKE – 35191,42 km.

Najlepsze zawodniczki:
1️⃣ Bogusława Mogielnicka – 5988,931 km. Dodatkowo warto podkreślić, że Pani Bogusława zajęła II miejsce w ogólnopolskim, indywidualnym rankingu kobiet
2️⃣ Elżbieta Witkiewicz – 2059,867 km.
3️⃣ Mirosława Jabłonka – 1844,417 km.

Najlepsi zawodnicy:
1️⃣ Mariusz Gołąb – 5032,878 km.
2️⃣ Przemysław Rybak – 3340,889 km.
3️⃣ Mariusz Sobolewski – 3009,445 km.

Osoby, które wykręciły najwięcej kilometrów dla YOLOBIKE, otrzymały upominki od stowarzyszenia.


Jedziemy dalej!

Zabawa – zabawą, ale najważniejsza jest idea i cel jaki przyświecał tej rywalizacji. Chodziło głównie o propagowanie aktywnego wypoczynku, promocję turystyki rowerowej, promocję jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu i wdrażanie w miastach idei smart city. Podobne cele zakłada istnienie Stowarzyszenia Amatorów Kolarstwa YOLOBIKE.

Dlatego jedziemy dalej! Zapraszamy Was do wspólnego kręcenia w sezonie rowerowym w każdy wtorek (dziewczyny), w środę i w niedzielę na naszych ustawkach kolarskich Yoloride. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizujemy Yoloride Lubuskie. Pojawimy się w Nowej Soli, Sulechowie i Krośnie Odrzańskim.

*Zadanie wpisuje się w projekt współfinansowany z budżetu miasta Zielona Góra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *