Yolobajki kręcą dla Zielonej Góry

Zielona Góra ma szansę na tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ale musimy w czerwcu wykręcić jak najwięcej kilometrów dla naszego miasta w aplikacji Aktywne Miasta. Póki co grupa YOLOBIKE prowadzi w rankingu zielonogórskich grup. Jedziemy dalej!

Yolobajki dla Zielonej Góry

W tym roku stajemy do rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Po Nowej Soli czas na Zieloną Górę! Dlatego nasza yolobajkowa społeczność przyłączyła się do zabawy i już kręci kilometry w aplikacji Aktywne Miasta.

Idzie to nam całkiem dobrze, bo na półmetku treningu, który potrwa do końca maja jesteśmy na pierwszym miejscu wśród grup, które jeżdżą dla Zielonej Góry. Za nami Grupa Ogólna, która zrzesza wszystkie osoby, które nie identyfikują się z żadną społecznością rowerową, a na trzecim miejscu Zapaleni Nowa Sól, którzy w swoich szeregach mają m.in. Waldemara Dubickiego, który w ubiegłym roku dla Nowej Sol przejechał w miesiąc 7 tys. 144 km!

 

Kręć z Yolobajkami!

W każdej chwili można przyłączyć się do rywalizacji i do naszej grupy YOLOBIKE. Do 21 maja br. będziemy trenować, a właściwa rywalizacja rozpocznie się 1 czerwca br. Osoby, które w czerwcu wykręcą najwięcej kilometrów dla YOLOBIKE nagrodzimy m.in. upominkami od stowarzyszenia.

Chociaż to tylko zabawa, to fajnie będzie wspólnie zbierać kilometry, tym bardziej, że w czerwcu br. planujemy Yolo-Ultra-Ride na 200 km. Liczymy na pogodę i dobrą frekwencję 12 czerwca br. (tj. niedziela). Będzie to fantastyczna okazja do zebrania sporej liczby kilometrów i zaistnienia w rankingu. Szczegóły wydarzenia już wkrótce!

Co musisz zrobić, aby zdobywać punkty dla Zielonej Góry i YOLOBIKE?

  1. Pobierz aplikację Aktywne Miasta na swój telefon.
  2. Z menu wybierz RYWALIZACJE, następnie OGÓLNE i dalej ROWEROWA STOLICA POLSKI.
  3. Z rozwijanej listy wybierz ZIELONA GÓRA.
  4. Wybierz grupę OGÓLNA i dalej YOLOBIKE. Dołącz!
  5. Przed jazdą uruchom aplikację, kliknij AKTYWNOŚĆ, a następnie START.
  6. Po zakończonej jeździe zapisz swoją aktywność.

Jeśli masz licznik rowerowy/zegarek Gamin i dedykowaną do tego aplikację Garmin Connect to będzie jeszcze prościej! Twoje treningi będą automatycznie zapisywać się w aplikacji Aktywne Miasta i w rywalizacji. Co musisz zrobić?

  1. Znajdź w aplikacji Aktywne Miasta Ustawienia (w prawym górnym rogu).
  2. Kliknij integracja z Garmin Connect.

Gotowe! Już nie musisz za każdym razem włączać aplikacji Aktywne Miasta. Trening zostanie automatycznie zapisany.

Warto dodać, że korzystanie z aplikacji organizatora w rywalizacji jest dla uczestników całkowicie bezpłatne.

Wsiadaj na rower!

Zabawa – zabawą, ale najważniejsza jest idea i cel jaki przyświeca rywalizacji. Chodzi głównie o propagowanie aktywnego wypoczynku, promocję turystyki rowerowej, promocję jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu i wdrażanie w miastach idei smart city.

Choć wydaje się, że w tym roku organizator czyli miasto Bydgoszcz ma największe szanse na puchar, to jednak nie ma co się poddawać i spróbować powalczyć chociaż o pierwszą trójkę. Zachęcamy do zabawy, tym bardziej, że przyłącza się do niej m.in. nasz żużlowy kapitan Piotr Protasiewicz.

Fot. zielona-gora.pl

 

*Zadanie wpisuje się w projekt współfinansowany z budżetu miasta Zielona Góra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *