Zapraszamy dziewczyny!

Ruszyły damskie ustawki kolarskie Yoloride Girls. Szosowy sezon 2024 nasze dziewczyny rozpoczęły już 9 kwietnia wspólną jazdą połączoną z “naborem” do damskiej sekcji kolarskiej. Planujemy jeździć w Zielonej Górze w każdy wtorek, o godz. 17.30. ZAPRASZAMY!

To już PIĄTY sezon jak zielonogórskie dziewczyny spotykają się na ustawkach kolarskich YOLORIDE GIRLS. 7 maja 2019 roku wyruszyłyśmy na swoją pierwszą wspólną jazdę. Zaczynałam sama jako KATARZYNA FEDRO – założycielka Damskiego Bloga Rowerowego, potem było nas osiem, a w sezonie 2024 jest nas ponad trzydzieści!

W kolejnych latach nasza damska grupa sukcesywnie rosła w siłę, choć była mocna rotacja. Jedne dziewczyny odchodziły, rezygnowały z jazdy, w ogóle z rowerów, ale dochodziły też nowe. I tak jest do dzisiaj.

Damskie ustawki kolarskie YOLORIDE GIRLS to spotkania wszystkich pań, które umieją choć trochę jeździć na rowerach, głównie szosowych. W sezonie wiosenno-letnim spotykamy się w każdy wtorek, o godz. 17.30, głównie pod zielonogórskim Ogrodem Botanicznym lub halą Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Trasy ustalane są na bieżąco, ale to przeważnie dystanse od 40 do 50 km. Staramy się dostosować tempo do poziomu grupy, czyli jeździmy w granicach 26-29 km/h.

Od kilku lat, dzięki wsparciu z budżetu Województwa Lubuskiego, Miasta Zielona Góra oraz kilku PARTNERÓW jak Faster Bike, Sinersio, Propago czy Grupa Orlen i PGNiG, nasze dziewczyny jeżdżą w jednolitych, teamowych strojach kolarskich. Jest to element identyfikacji wizualnej grupy, a także jej rozpoznawalności.

W sezonie 2024 znów zorganizujemy już po raz FESTIWAL KOLARSKI dla kobiet, czyli wydarzenie na wzór międzynarodowego eventu Rapha Women’s 100 propagującego kobiece kolarstwo. 100 kilometrów na rowerze wspólne z dziewczynami planowane jest pod koniec sierpnia br.

Ustawki kolarskie YOLORIDE GIRLSBEZPŁATNE i nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać. Przyjeżdżasz i jedziesz! Zapewniamy opiekę instruktorską i świetną atmosferę! Bieżące informacje znajdziecie na naszym facebookowym profilu: https://www.facebook.com/stowarzyszenieyolobike

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *