Kolejny rok z YOLOBIKE

Przed nami szósty (!) sezon ustawek kolarskich Yoloride. W sezonie 2024 znów będziemy spotykać się we wtorki, w środy i w niedzielę. Nie zabraknie Yoloride Lubuskie, a także ustawek tylko dla kobiet i startów drużyny MTB. Zobacz, co jeszcze w 2024 roku przygotowaliśmy dla amatorów z Zielonej Góry i okolic.

Yoloride dla każdego

Już za chwilę, już za momencik, znów odpalimy rowery szosowe i ponownie spotkamy się na cotygodniowych ustawkach kolarskich Yoloride. Jest szansa, że podobnie jak w ubiegłym roku, pierwsze jazdy rozpoczniemy już w kwietniu. Kto jeszcze nie przygotował się do wiosny, to ma ostatnią szansę na zakup roweru, odzieży sportowej i zrobienie formy. Za niespełna dwa miesiące, kiedy na dobre rozkręcimy sezon, może być za późno. Chociaż tradycyjnie nasze ustawki są dla każdego!

Nic się nie zmieni jeśli chodzi o środy i niedziele. Ulubiony “Klasyk zielonogórski” czyli środowa jazda spod hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Zielonej Górze (ul. Sulechowska), o godz. 17.30 będzie prowadziła stałą, sprawdzoną trasą (ok. 43 km).

Niestety, wciąż na odcinku Zawada-Jany mamy dziury i niczego dobrego w tej kwestii nie możemy się spodziewać. Niezmiennie czeka na Was podjazd pod Przytok i Łaz, ale na trasie jest też kilka zjazdów. Znów będzie obowiązywać zasada jazdy w dwóch grupach i czekania na siebie na górkach.

Niedziela to poranna jazda (o godz. 10.00) na nieco dłuższym dystansie (60-70 km), również w dwóch grupach. I tu będzie subtelna zmiana: druga grupa to typowy coffee ride i średnia 27-28 km/h.

Założenie takie pozwoli nowym osobom i mniej wytrenowanym na dołączenie do naszej społeczności i złapanie kolarskiego bakcyla. To propozycja przemyślana, skonsultowana i rozsądna, której przyświeca idea promocji amatorskiego kolarstwa dla każdego.

Jazda jazdą, ale przed kolejnym sezonem ustawek kolarskich z Yolobike, warto przeczytać REGULAMIN. Do tej pory sprawił się w 90-ciu procentach.

W dalszym ciągu od niektórych nie można wyegzekwować konieczności jazdy w kasku. Takie osoby są upominane przez organizatora, pouczane, ale w większości spotyka się do z ignorancją i puszczeniem uwagi mimo uszu. W tej sytuacji warto przytoczyć jeden z najważniejszych zapisów w Regulaminie, że KAŻDY UCZESTNIK JEDZIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Yoloride Lubuskie

Cztery lokalizacje, cztery trasy, prawie 300 kilometrów i jeden nowy kierunek: Żary. W naszym kalendarzu nie może zabraknąć Yoloride Lubuskie.

W tym sezonie będziemy promować kolarstwo w Nowej Soli, Zielonej Górze, Żarach i Krośnie Odrzańskim. Już teraz zachęcamy amatorów z tych okolic do przyłączenia się do naszych jazd. Skoro nie możecie przyjechać do nas na ustawki – my przyjedziemy do Was!

Wydarzenie w Zielonej Górze będzie połączone z ULTRA YOLORIDE na 200 km. PARTNEREM TECHNICZNYM wydarzenia będzie SINERSIO POLSKA sp. z o.o., który m.in. udostępni organizatorom samochód techniczny.

Yoloride Girls

Znów wtorki będą należeć do dziewczyn. Nasza damska grupa rowerowa rośnie w siłę, bo mamy coraz mocniejsze panie i choć rotacja kobiet jest duża, to niezmiennie będziemy jeździć co tydzień albo spod Ogrodu Botanicznego, albo spod CRS-u (godz. 17.30). Chwilę przed jazdą ogłoszony zostanie nabór do grupy, aby dać szansę zupełnie nowym paniom.

W tym roku nasze dziewczyny znów jadą na zgrupowanie kolarskie (6-9 czerwca br.). Tym razem będziemy ćwiczyć podjazdy w Górach Sowich, gdzie czekają na nas m.in. Przełęcz Jugowska, Sokolec czy Przełęcz Walimska. Przed nami cztery dni jazdy, około 200 kilometrów tras, piękne widoki i integracja. Wszystkie miejsca zajęte już od listopada ub.!

Pod koniec sierpnia, kiedy jest jeszcze szansa na ciepłe dni, zorganizujemy dla pań “Festiwal kolarski na 100 km”. To wydarzenie wzorowane na ogólnoświatowej akcji promocji  kobiecego kolarstwa “Rapha Women’s 100”. Po raz siódmy z rzędu, same panie pokonają w jeden dzień 100 kilometrów, aby upowszechniać kolarstwo i rowerową pasję wśród kobiet. Będzie fajna trasa, postoje z poczęstunkiem i niezapomniana atmosfera.

Yolobike Marba Team

Nieodłączny element stowarzyszenia Yolobike od początku jego istnienia. Czyli 12-stu zawodników MTB, którzy w sezonie 2024 będą bronić m.in. IV miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

W tym roku liczymy na więcej, mimo mocnej konkurencji. Ale duża nadzieja w naszych liderach: Dawidzie Romanowskim i Marcinie Malinowskim oraz w nowym zawodniku czyli Grzegorzu Cebulskim. Do tego dojdą punkty dziewczyn: Joanny Kubickiej-Jakuczun, Doroty Hoeft i Izabelli Malinowskiej. Nie mniejszy w wkład w sukcesy i promocję naszej drużyny będą mieli pozostali zawodnicy: Marcin Zając, Zbigniew Nisztuk, Jarosław Jarząbek, Łukasz Misakiewicz, Arkadiusz Kosmala, Kacper Kurzydło.

Będziemy mocno trzymać kciuki, bo to będzie trudny i intensywny sezon. Drużyna planuje wystartować również w drugim cyklu MTB, tj. Zachodnia Liga MTB oraz w Bike Maratonach i pojedynczych zawodach MTB i gravelowych.

Podobnie jak damska grupa rowerowa, nasi zawodnicy udadzą się na zgrupowanie kolarskie. W lipcu, w Polanicy Zdroju, będą szlifować formę przed drugą częścią sezonu i decydującymi zawodami.

Dzięki wsparciu PARTNERÓW drużynie nie powinno nic zabraknąć. Nic, tylko dobrze i szczęśliwie wystartować i ukończyć sezon. DZIĘKUJEMY za wsparcie:

  • Marba Marek Bąbelek
  • EX Meble Jarosław Jarząbek
  • Sinersio Polska Tomasz Stępski
  • La Gondola Pizza Pasta Piotr Karaś
  • LCT Projekt Przemysław Błoch
  • Miasto Zielona Góra
  • Województwo Lubuskie

Wzgórza Piastowskie Single Track

Jeszcze w tym roku oddamy Wam do użytku dwie pętle rowerowe na zielonogórskich Wzgórzach Piastowskich. Przygotowujemy je w ramach wspólnego projektu “WP Single Track” z Miastem Zielona Góra, Nadleśnictwem Zielona Góra i Gminą Świdnica.

Na razie trwają prace w terenie: wyznaczanie, grabienie, testowanie, a wkrótce oznakowanie. Przy wjeździe na trasy staną tablice informacyjne, a ścieżki wyznaczone w ramach projektu, będą oznaczone m.in. słupkami. W marcu ogłosimy konkurs na nazwę pętli, w planach jest również utworzenie dedykowanej strony internetowej.

Przedsięwzięcie jest długofalowe, bo w przyszłości planujemy w okolicach Wieży Wilkanowskiej park grawitacyjny dla bardziej zaawansowanych rowerzystów. Czy będą to single na miarę Glacensis czy pod Smrkem? Zobaczymy!

Yolobike Kids

Jak najlepiej promować sport, zdrowy styl życia i nauczać zasad fair play? Poprzez edukację wśród najmłodszych. Dlatego stowarzyszenie YOLOBIKE kieruje swoje działania również do dzieci.

W czerwcu br., ponownie na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze, zorganizujemy piknik rowerowy. W ubiegłym roku w mini rajdzie rowerowym, quizie rowerowym, zabawach i integracjach uczestniczyła jedna klasa, teraz dzieci ma być więcej. Zabierzemy je na Wzgórza Piastowskie, aby przejechać się fragmentem budowanych przez nas ścieżek.

Jest również szansa, że powtórzymy podobny event dla wszystkich, na wzór rajdu, który w październiku ub.r. zorganizowaliśmy z Nadleśnictwem Zielona Góra.

Warto dodać, że najmłodsze Yolobajki, a dokładnie Tymek Romanowski i Nastka Romanowska, startują w wyścigach dziecięcych w zawodach GP KE MTB. Należy ich mocno pochwalić, bo regularnie stają na podium w swoich kategoriach dziecięcych.

Jeszcze więcej różowego!

To tylko część z wydarzeń i akcji w 2024 roku, w które zaangażuje się stowarzyszenie YOLOBIKE. Dziękujemy wszystkim prawie 90-ciu członkom za to, że jesteście z nami i zachęcamy do zaangażowania się w kolejne działania.

A na zakończenie sezonu spotkamy się wspólnie przy ognisku, aby poznać się jeszcze bardziej i zaplanować kolejny sezon. Bo jedziemy dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *