Festiwal kolarski dla kobiet

Jeden dzień, 100 km i 5 lat świętowania kobiecego kolarstwa w Zielonej Górze razem z Yolobike. Mamy to! Po raz piąty udało się zorganizować jazdę na 100 kilometrów z dziewczynami czyli nasz zielonogórski “Festiwal Kolarski Women’s 100” TYLKO dla kobiet. Co to była za jazda!

Na wzór światowego wydarzenia Rapha #Womens100, które w tym roku zaplanowano na 17 września, Stowarzyszenie Amatorów Kolarstwa YOLOBIKE zorganizowało swój własny “Festiwal Kolarski Women’s 100”.

W sobotę, 2 września br., trzynaście pań przejechało wspólnie 100 km na rowerach. Chodziło nam o to, aby pokazać kobiece piękno, siłę i motywację oraz promować kobiece kolarstwo. Na szczęście dopisała nam pogoda.

Po raz kolejny zebrałyśmy się przy zielonogórskim Ogrodzie Botanicznym. Tam wzięłyśmy udział w mini sesji zdjęciowej, która specjalnie dla nas wykonał Krzysztof Musiała z Foto Serwis – Filmowanie i Fotografowanie ślubów, wesel, kamerzysta. Tym razem pokazałyśmy, że zawsze idziemy do przodu i zmierzamy w dobrym kierunku.


Całe 100 kilometrów przejechałyśmy ze średnią prawie 29 km/h. Wszystkie panie dały radę pomimo, że dla niektórych dziewczyn była to pierwsza “setka” w tym sezonie. Zobacz trasę: https://www.strava.com/routes/3129692274040858044

Było wesoło, kolorowo, głośno i… smacznie. Yolo-śniki z konfiturami, ciasto jogurtowe i chlebek bananowy przygotowały nasze dziewczyny ze stowarzyszenia: Teresa Błażewicz, Bożena Reszczyńska i Urszula Lewandowska. Dzięki temu był energia do jazdy. Bardzo pomógł nam na trasie Marcin Zając z drużyny Yolobike Marba Team, który zadbał o opiekę techniczną i logistyczną.

Różowa Yolo-fotoramka też zrobiła robotę. Chociaż mamy już z nią mnóstwo zdjęć, to dalej lubimy się w niej fotografować.

To była świetna okazja, aby promować kobiece kolarstwo i pokazać naszą pasję. Dzięki tym niesamowitym dziewczynom możemy to robić i zachęcać inne panie do jazdy.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach promocji poprzez sport dofinansowanych z Miasta Zielona Góra i Województwa Lubuskiego. Kolejny rok z rzędu jechała z dziewczynami PGNiG Grupa Kapitałowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *