Leśny Yoloride dla każdego

Za nami Yoloride jakiego jeszcze nie było, czyli rodzinna jazda po lesie. W sobotę, 14 października 2023 r., zorganizowany został rajd rowerowy po Wzgórzach Piastowskich, rowerowy tor przeszkód, ekopogadanki i ognisko z kiełbaskami. Była to również okazja, aby zaprezentować lokalne trasy i rowerowy potencjał zielonogórskich lasów.

Wszyscy do lasu!

Stowarzyszenie YOLOBIKE oraz PARTNERZY wydarzenia LASY PAŃSTWOWE i Nadleśnictwo Zielona Góra tym razem zaprosili zielonogórzan do lasu. W ramach promocji zielonogórskich lasów w sobotę, 14 października br., odbył się rajd rowerowy dla każdego. W godzinach 11.00 – 14.00 na “Polanie z ogniskiem” za zielonogórskim Amfiteatrem nie zabrakło atrakcji.

Wszyscy chętni mogli przejechać się fragmentem tras rowerowych, które powstają w Lesie Piastowskim, głównie dzięki grupie pasjonatów z MTB – Zielona Góra w ramach naszego wspólnego projektu z Nadleśnictwem Zielona Góra, Miastem Zielona Góra i Gminą Świdnica. Dodatkowo, razem z Lasami Państwowymi, pokazaliśmy blisko stu uczestnikom jakie korzyści zdrowotne oraz rekreacyjne wynikają z korzystania z lasów.

Jazda dla każdego

Wydarzenie, mimo lekko padającego deszczu, rozpoczęło się o godzinie 11.00 na “Polanie z ogniskiem” za Amfiteatrem w Zielonej Górze. Od godz. 11.15 do godz. 13.15 zorganizowane były przejazdy rowerowe w grupach, które poprowadzili zawodnicy z Yolobike Marba Team, zaprzyjaźniona grupa z MTB Zielona Góra oraz nasi sympatycy. Chętnych nie brakowało, a wśród uczestników znalazły się także rodziny z dziećmi.

Po raz pierwszy Marek Koziewicz z grupy MTB Zielona Góra zaprezentuje logo projektu “Wzgórza Piastowskie Single Track”. Projekt inspirowany był lasem, stąd zielone elementy kolorystyki, a także litery “W” i “P” układające się w leśne pagórki i trasę rowerową.

Wspaniale przygotował się pan Nadleśniczy Rafał Ozimiński i cały zespół Nadleśnictwa Zielona Góra. Pani Kaja animowała najmłodszych ekologicznymi pogadankami i prezentacjami darów lasu, a pan Bartek z pasją opowiadał na Wieży Bismarcka o jej historii od 1902 roku. To była świetna atrakcja na trasie.

Rajd po single trackach

Trasy autorstwa Kamil Wieczorek prowadziły fragmentem docelowych single tracków. Dla najmłodszych z rodzicami było to 6 km z wejściem na Wieżę Bismarcka. Trasa na 12 km została przygotowana dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

PARTNEREM wydarzenia były LASY PAŃSTWOWE. Razem chcieliśmy zachęcić zielonogórzan do obcowania z naturą i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. 

Wydarzenie organizowane w ramach konkursu LASÓW PAŃSTWOWYCH pn. “Sportowa Natura – edycja 2023”.

PARTNER WYDARZENIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *