Zjednoczone na Rapha Women’s 100

Zjednoczone i wzmocnione w kobiecej społeczności jesteśmy w stanie przesuwać swoje granice, inspirować się nawzajem i osiągać wspólny cel. Razem. Dlatego po raz trzeci przejechałyśmy wspólnie 100 km w ramach festiwalu kolarskiego Rapha Women’s 100. 

Święto kobiecego kolarstwa

Rapha Women’s 100 zrzesza rowerzystki z całego świata, aby w jeden dzień pokonały 100 km. 12 września br. pojechały dziewczyny m.in. w Nowym Jorku, Miami, Melbourne, Londynie czy w Amsterdamie. Lubuska edycja – z uwagi na cotygodniowy YOLORIDE – została zorganizowana dzień wcześniej.

To światowe, kolarskie wydarzenie jest świętem kobiecego kolarstwa, które w sporcie zdominowanym przez mężczyzn, powinno zacząć odgrywać coraz większą rolę. To także okazja, aby pokazać swoje umiejętności kolarskie, tworząc przy tym trwałe wspomnienia i przyjaźnie.

Misją Rapha jest zachęcenie jak największej liczby kobiet do wspólnej jazdy na rowerze i wyrażenia swojej pasji, bez względu na doświadczenie. Idea ta od początku przyświeca także YOLOBIKE i naszym kobiecym ustawkom kolarskim, które w sezonie organizowane są w każdy wtorek w Zielonej Górze.

Zielona Góra po raz trzeci

w 2021 roku odbyła się 9. edycja Rapha Women’s 100, która co roku rzuca kolarskie wyzwanie dla kobiet na całym świecie. W Zielonej Górze pojechałyśmy po raz trzeci.

We wrześniu 2019 roku na przejechanie 100 km zdecydowało się tylko kilka zielonogórzanek. To jednak był dopiero zalążek kobiecego kolarstwa w Zielonej Górze, skupiony z inicjatywy działań Damskiego Bloga Rowerowego YOLOBIKE.

Rok później zielonogórska grupa kolarska liczyła już znacznie więcej pań. Duża w tym zasługa organizacji systematycznych ustawek kolarskich dla kobiet pn. Yoloride Girls.

Limitowana koszulka

Tym bardziej cieszę się, że Rapha.cc doceniła moje starania w promocję kobiecego kolarstwa i spełniła jedno z moich kolarskich marzeń. Bo dostać w prezencie prosto z Londynu taaaką koszulkę z limitowanej edycji upamiętniającej pionierki kolarstwa damskiego, to jest COŚ.

Ta specjalna edycja koszulki oznacza rowerzystki, które “stoją za czymś większym”. Za czymś, co ma ideę. Żółte paski były inspirowane pierwszym w historii kobiecym klubem kolarskim w Wielkiej Brytanii.

Koszulka Core Jersey jest miękka w dotyku i oddychająca, wykonana z elastycznego materiału, który nie krępuje ruchów. Kołnierzyk i mankiety są wykończone prążkowaną taśmą dla subtelnego kontrastu, a logo Rapha i charakterystyczna opaska na ramię w kolorze żółtym nadają prosty, wyrafinowany wygląd.

Uśmiech i zabawa

Tegoroczna, lubuska edycja Rapha Women’s 100 przyciągnęła grupę piętnastu rowerzystek z Zielonej Góry i okolic. Dzięki wspólnej jeździe chciałyśmy zwrócić na siebie uwagę, bo jak pisze na swojej stronie Rapha: liczy się cel i pokonywanie własnych barier.

Wspólna jazda rozpoczęła się od pamiątkowego zdjęcia na terenie zielonogórskiego Ogrodu Botanicznego. Dzięki Jarosławowi Sieledczykowi z Foto Bike będziemy miały wspaniałą pamiątkę, a kilka zdjęć z sesji trafi do kalendarza kolarskiego, który planujemy wydać na 2022 rok.

Trasa przejazdu została tak ustalona, aby w każdej chwili można było ją skrócić i wrócić do Zielonej Góry. Pomysł sprawdził się idealnie, gdyż w połowie drogi musiałyśmy modyfikować trasę ze względu na opady deszczu.

Tym bardziej doskonałym pomysłem był poczęstunek pod wiatą na ścieżce rowerowej “Kolej na Rower”, gdzie przeczekałyśmy burzę. Yolo-buły-mocy przygotowane przez Marcina Zająca z Yolobike Sypniewski MTB były hitem tegorocznej edycji festiwalu kolarskiego.

100 kilometrów na rowerze to już jest wyczyn. Tym bardziej należy docenić wysiłek dziewczyn w przejechanie tego dystansu ze średnią ok. 29 km/h.Gratulujemy!

Na koniec padła propozycja wydłużenia trasy za rok. A to wcale nie jest wykluczone…

Zadanie wpisuje się w projekty współfinansowany ze środków województwa lubuskiego i miasta Zielona Góra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *