Szosa na Tour de…

Szosa znów mnie zachwyca. Szczególnie okładką dedykowaną z okazji trwającego wyścigu Tour de France. Tym razem dostajemy typowo wakacyjne wydanie magazynu. To doskonała lektura na lato! Recenzja.

Na ten moment czekamy przez cały rok. Wypatrujemy tej chwili, czekamy na nią z utęsknieniem, wręcz modlimy się, aby jak najszybciej nadeszła, a potem celebrujemy ją całym ciałem i duszą. Urlop. Dla wielu z nas chwila, aby odetchnąć z ulgą, odpocząć od codziennego kieratu, wyspać się, ale przede wszystkim spakować walizkę, wyjechać z miasta i zmienić klimat.

Urlop od roweru

Niektórzy nie wyobrażają sobie leniuchowania na plaży i urlopu bez ruchu, a szczególnie bez roweru. Bo “wakacje, nam kolarzom, kojarzą się z epickimi treningami na długich trasach. Nie ma w tym nic złego, ale urlop od roweru również jest potrzebny” – czytamy w artykule autorstwa Arka Koguta “Słońce i plaża dla kolarza”.

Wakacyjna przerwa ma swoje uzasadnienie z punktu widzenia treningowego. Jest to czas, kiedy fizjologicznie należy się organizmowi dłuższy wypoczynek, najlepiej bez treningów na rowerze – czytamy.

A co zrobić, gdy mimo wszystko nie wyobrażamy sobie tygodnia bez jazdy i cierpimy na cyklozę? O tym w wakacyjnej Szosie.

Wakacyjne wydanie magazynu Szosa_1

Tour de …

Cypr, Islandia, a może Turyngia? Który kierunek wybierasz? O tym, jak spędzić urocze dni i przeżyć przygodę na rowerze szosowym w tych destynacjach piszą autorzy tekstów, którzy osobiście udali się w podróż. Podjazdy, zjazdy, duża prędkość, drogi pełne łuków, lewostronny ruch, egzotyka i dzikość terenu – tak Cyprem zachwyca się autor Wojtek Sienkiewicz. Z kolei Magda Mokrzan opisuje tour de Islandia.

Surowy krajobraz Islandii, wulkanicznej wyspy zagubionej na wodach Atlantyku, ma w sobie coś wyjątkowego. Przedziwne kształty zastygłej lawy, spektakularne wodospady, lodowce i buzujące gejzery – to tylko niektóre niezwykłości tworzące jej baśniową scenerię – pisze.

A może tak rzucić wszystko i zwiedzić na rowerze Polskę? Tak jak to zrobili uczestnicy RTP czyli Race Through Poland. Jak to zrobili? O tym w magazynie.

Wakacyjne wydanie magazynu Szosa_2

Wakacyjne wydanie magazynu Szosa to także garść informacji o historii i przemijającym fenomenie wyścigu Tour de France, a także zapowiedź i przewodnik po jubileuszowej, bo 90. edycji Tour de Pologne. Polecam również przeczytać przewodnik początkującego bikepackera.

Miłej lektury!

http://magazynszosa.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *