Yoloride dla Niepodległej

Tego nie można było przegapić! Po roku przerwy znów mogliśmy wspólnie pojechać ostatni w tym sezonie oficjalny YOLORIDE. I to jaki! Dla Niepodległej. A to wszystko miało miejsce 11 listopada br. w Zielonej Górze. Jak świętować, to tylko na rowerach.

Biało-czerwony peleton

Po roku przerwy spowodowanej pandemią wirusa Covid-19 i ogólnokrajowym lockdownem, wróciliśmy z naszym cyklicznym wydarzeniem z okazji Święta Niepodległości. Z tej okazji uformowaliśmy biało-czerwony peleton i pojechaliśmy 100 km na Yoloride.

Jak przystało na ten dzień, wystartowaliśmy 11 listopada br. (tj. w czwartek), o godz. 10.00 spod zielonogórskiej hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Na zbiórce pojawiło się ok. 70 osób, niektóre z biało-czerwonymi akcentami. Wszystko zostało udokumentowane na zdjęciach i filmikach wykonanych przez Foto Serwis Krzysztof Musiała.

Ułożyliśmy bardzo fajną trasę z Zielonej Góry w stronę Przytoku, Droszkowa, Niedoradza i dalej na most w Stanach i do Nowej Soli. Wróciliśmy przez Lubieszów, Zatonie i Drzonków z powrotem na parking przy CRS. Razem wyszło dokładnie 100 km. Zobacz trasę: https://www.strava.com/routes/2885864165543813636. Tradycyjnie już pojechaliśmy z podziałem na grupy.

Energetyczne przystanki

Całość zajęła nam ok. 5 godzin, a na trasie na wszystkich uczestników czekały trzy przystanki z poczęstunkiem.

  1. Pierwszy przystanek: 31 km, Otyń – wiata przy ścieżce “Kolej na Rower”.
  2. Drugi przystanek: 55 km, Nowa Sól – strefa ekonomiczna, siedziba firmy Lantmannen Unibake Poland.
  3. Trzeci przystanek: 77 km, rondo Księżnej Doroty – miejsce obsługi rowerzystów.

Na początek serwowaliśmy domowe ciasto od naszych dziewczyn z Yolobike Girls, a w Nowej Soli na wszystkich czekały… hot-dogi od Lantmannen Unibake Poland. Dla tych, którzy pojawili się na trzecim przystanku, przygotowaliśmy małe, energetyczne pakiety.

To było wspaniałe świętowanie! Szczególnie w tym trudnym dla Polski czasie, pokazaliśmy naszą siłę i miłość do kraju. Wszyscy mogli zobaczyć jak potrafimy się bawić i świętować niepodległość.

*Zadanie wpisuje się w projekt współfinansowany ze środków budżetu Województwa Lubuskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *