Yolo-Sulech-Ride czyli ruszamy w Lubuskie!

dnia

Tego jeszcze nie było! Yoloride wyruszył w Lubuskie! W sobotę, 8 maja br., grupa blisko 30 osób spotkała się w Sulechowie na “YOLO-SULECH-RIDE”. Razem z tamtejszą grupą kolarzy-amatorów promowaliśmy kolarstwo, amatorskie grupy rowerowe i województwo lubuskie.

Szosa zamiast MTB

Zamiast zawodów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, które miały odbyć się w niedzielę, 9 maja br. właśnie w Sulechowie, Stowarzyszenie Amatorów Kolarstwa YOLOBIKE razem z sulechowską grupą kolarzy Rowerowe ustawki Sulechów i okolice przygotowali ciekawą alternatywę czyli szosową ustawkę po tamtejszej okolicy.

Razem z liderem tamtejszej grupy – Grzegorzem Majchrzakiem, promowaliśmy kolarstwo, amatorskie grupy rowerowe i Województwo Lubuskie.

Jak na niepewną pogodę i spory wiatr, frekwencja była super. Na starcie pojawiło się blisko 30-stu kolarzy-amatorów z Sulechowa, Zielonej Góry, Czerwieńska, Kalska, Żagania, Babimostu i okolic. To była świetna grupa, która trzymała się razem do samego końca.

Wyruszyliśmy spod basenu miejskiego w Sulechowie, a trasa wiodła przez malownicze miejscowości takie jak: Trzebiechów, Klenica, Kargowa, Babimost, Chobienice i dalej przez Nowe Kramsko z powrotem do Sulechowa. To była przyjemna trasa na ok. 70 km z postojem w Ostoi Chobienice. I nawet wiatr nie był taki straszny.

Zobacz trasę tutaj: https://www.strava.com/routes/2747371563776611668 

Na wszystkich, którzy dojechali do końca, czekały niespodzianki od Yolobike czyli yolobajkowe bidony. Dzięki KamerySportowe24 nakręciliśmy też filmik, do którego będziemy wracać z ciemne, zimowe wieczory.

Yoloride Lubuskie

Idea promocji amatorskiego kolarstwa przez nasze stowarzyszenie Yolobike przeniesie się jeszcze na inne trasy w województwie lubuskim. W tym sezonie planujemy jeszcze Yoloride w Nowej Soli oraz w Krośnie Odrzańskim.

Chcemy zarazić rowerową pasją jak największą liczbę Lubuszan. Naszym celem jest też wspieranie amatorskich grup kolarskich oraz aktywizacja lokalnych społeczności. Bo kolarstwo jest dla każdego!

Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *