Formalnie YOLOBIKE

To nie biznes, jeśli ktoś tak myśli. To formalność i szansa. Od października 2020 r. działa Stowarzyszenie Amatorów Kolarstwa YOLOBIKE, które otwiera wiele możliwości wpływania na promocję i rozwój kolarstwa w Zielonej Górze i w Regionie Lubuskim.

Marzenia się spełnia

I tak było z powołaniem Stowarzyszenie Amatorów Kolarstwa YOLOBIKE. Jeszcze dwa i pół roku temu, kiedy rodził się Damski Blog Rowerowy www.yolobike.pl nikt (nawet ja) nie podejrzewał, że plany i marzenia zmienią się w formalne działanie.

Dlaczego stowarzyszenie? Bo ostatnio wiele szans nas ominęło. Wsparcie od instytucji i firm na różne działania promujące kolarstwo wymagały złożenia formalnego pisma, posiadania rachunku, numeru konta czy osoby reprezentującej. A czym było do tej pory Yolobike?  Prywatną inicjatywą blogerki, pasjonatki kolarstwa, społeczniczki, osoby fizycznej działającej na rzecz społeczności lokalnej. Ale to za mało.

Teraz możemy działać formalnie. Mamy oficjalną nazwę, statut, wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, a przede wszystkim wspaniałą grupę ludzi!

W końcu, bez ograniczeń, możemy starać się o dofinansowanie organizacji naszych wydarzeń, działań, akcji. I chociaż wiele razy mogłam liczyć na wsparcie naszych PARTNERÓW i przyjaznych nam osób, to teraz powinno być lepiej.

Oczywiście, nikt nie daje gwarancji, że teraz będzie łatwiej i wszystko, co sobie wymarzymy, dostaniemy od ręki. Jednak stowarzyszenie daje o wiele więcej możliwości, niż działanie jednej osoby.

Nie tylko stowarzyszenie

Gdyby podsumować działalność YOLOBIKE, to śmiało można powiedzieć, że stowarzyszenie jest kolejnym krokiem do rozwoju naszej społeczności. Bo YOLOBIKE to:

 • Stowarzyszenie Amatorów Kolarstwa YOLOBIKE;
 • ustawki kolarskie YOLORIDE;
 • kolarska grupa kobiet YOLOBIKE GIRLS;
 • drużyna YOLOBIKE MTB;
 • treningi biegowe YOLORUN;
 • media społecznościowe: Facebook, Instagram, Youtube;
 • treningowe wyjazdy YOLOBIKE ON TOUR;
 • wydarzenia rowerowe, konkursy, działalność społeczna, itp.

Szkoda, że epidemia i liczne obostrzenia zahamowały w ostatnich tygodniach naszą działalność rowerową, a przede wszystkim to, że musieliśmy ograniczyć nasze bezpośrednie kontakty i ustawki kolarskie. Cały sezon był dziwny, trudny i niepewny również dla zawodników Yolobike Sypniewski MTB. Ale działamy dalej!

Wsparcie kolarstwa

Ważne zapisy dotyczące celów i formy działalności stowarzyszenia znajdziecie w statucie: Statut stowarzyszenia_YOLOBIKE_2020.

Mówiąc krótko: stowarzyszenie zostało powołane do promocji kolarstwa szczególnie w Zielonej Górze i na Ziemi Lubuskiej, wsparcia amatorskich grup kolarskich, integracji i aktywizacji lokalnych społeczności oraz do organizowania wydarzeń o charakterze sportowym i rekreacyjnym.

Pomysły – plany – działania

Co jak co, ale kreatywności nam nie brakuje. Już teraz podsyłacie mi mnóstwo ciekawych pomysłów, które zapisuję na liście i ogarniam myślami. Wszystkie wskazówki są bardzo cenne.

W sezonie 2021 planujemy kontynuować działania, które na stałe wpisały się w społeczność Yolobike. To głównie:

 • ustawki kolarskie Yoloride (środa, niedziela, wiosna – jesień);
 • ustawki kolarskie tylko dla kobiet Yoloride Girls (wtorek, wiosna – jesień, inauguracja 8 marca 2021 r.);
 • zawody MTB z udziałem drużyny Yolobike Sypniewski MTB (GP Kaczmarek Electric MTB i inne maratony rowerowe);
 • organizacja wyjazdów w góry czyli Yolobike on Tour (szosa lub MTB, min. 3 x w roku, w sezonie letnim);
 • okolicznościowe ustawki Yoloride: New Year, 8 marca, 1 Maja, 11 listopada, itp.

Poza tym nie zabraknie wpisów na blogu, recenzji, objazdów z ciekawych tras, filmików na Youtube i relacji foto na Facebooku. To taki standard. Co poza tym?

W nowym sezonie położymy większy nacisk na kobiece kolarstwo. Bo jest potencjał, entuzjazm i zapał, dlatego nie można tego zmarnować!

Już gotowe są dwa wnioski o wsparcie dla dziewczyn Yolobike Girls, głównie poprzez produkcję teamowych strojów kolarskich. Tak pięknie ubrane pojedziemy na zgrupowanie kolarskie do Przesieki! Tam będziemy ćwiczyć zjazdy, podjazdy, technikę oraz wytrzymałość. I promować kobiecie kolarstwo. Może znajdzie się jakiś sponsor?

Jeśli nic nie stanie nam na przeszkodzie (Covid, ASF, lockdown, ect.) to planujemy poszerzyć zasięg naszych ustawek kolarskich Yoloride o inne miasta w województwie lubuskim.

Plan jest taki, aby raz w miesiącu, w sezonie wiosenno – jesiennym, w soboty, zorganizować grupę szosową w innym mieście niż Zielona Góra. Koledzy z Sulechowa już wstępnie wyrazili ochotę, Nowa Sól pewnie też się przyłączy, może Krosno, Żary czy Żagań? Chodzi o promocję kolarstwa w województwie lubuskim i pokazanie ludzi z pasją.

To może się udać! Niech będzie nas jeszcze więcej!

Tym razem nie wykonamy kolejnych jednolitych strojów kolarskich. To plan na sezon 2022. Teraz skupimy się bardziej na dodatkach.

Dla wszystkich członków stowarzyszenia Yolobike przygotujemy pakiet rowerowych materiałów promocyjnych, które na pewno przydadzą się w nowym sezonie kolarskim. Co to będzie? Niespodzianka! Oczywiście wszystko w czarno-różowych barwach!

Dołącz do nas!

Już prawie 30 osób dołączyło do naszej yolobajkowej społeczności. To żywy dowód na to, że chcecie być częścią tej pozytywnej energii. Myślę, że możemy na siebie liczyć. Ja na was, Wy na mnie. Piszcie o swoich pomysłach, planach, działaniach – razem możemy zrobić więcej i na większą skalę pokazać naszą kolarską pasję.

Co trzeba zrobić, żeby zostać członkiem Stowarzyszenia YOLOBIKE? Należy prawidłowo wypełnić deklarację członkowską. Następnie ją wydrukować, podpisać i przesłać:

 • pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie YOLOBIKE, ul. Rzeźniczaka 31b/3, 65-119 Zielona Góra;
 • mailem skan deklaracji na adres: kontakt@yolobike.pl;
 • lub przekazać osobiście członkom Zarządu Stowarzyszenia.

Składka członkowska jest obowiązkiem ustawowym nałożonym na stowarzyszenia, dlatego w naszym przypadku jest to symboliczne 5 zł/msc. To jedno piwo, paczka czipsów, kawa czy hot-dog na stacji benzynowej. Dacie radę przeżyć bez tego?

Wpłaty składek można dokonywać w dwóch trybach:
miesięcznym – kwota 5,00 zł (płatne do ostatniego dnia każdego miesiąca);
rocznym – kwota 60,00 zł (płatna do końca I kwartału każdego roku).

Konto Stowarzyszenia: 13114020040000350280570250.

*Nowo przyjęci członkowie wpłacają składki w ciągu 4 tygodni od otrzymania powiadomienia o przyjęciu na członka Stowarzyszenia.

Do pobrania:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *